کاردانو پروتکل Mithril را برای راه‌اندازی در شبکه اصلی تست می‌کند.

تیم توسعه‌دهنده کاردانو بروزرسانی جدید را Mithril معرفی کرد! که بهبود کارایی و امنیت کاردانو را به ارمغان خواهد آورد.

به گزارش والکس و به نقل از کریپتو نیوز! در تاریخ ۲۰ جولای Mithril در فاز تست‌ نت قرار دارد. و در ماه‌های آینده به صورت تدریجی در شبکه اصلی (مین نت) راه‌اندازی خواهد شد. هر چند که مزایای آن در طول زمان مشخص می‌شود. اما توسعه‌دهنده اصلی کاردانو اعلام کرده که اطمینان دارد Mithril به طور قابل توجهی عملکرد و قابلیت‌های کلی شبکه اصلی را بهبود می‌بخشد.

Mithril یک پروتکل و طرح امضای مبتنی بر سهام است. که بر بهبود امنیت و ساماندهی شبکه کاردانو متمرکز می باشد! و راه را برای ایجاد دنیایی از برنامه‌ها و تصمیم‌گیری‌های غیرمتمرکز باز می‌کند. با انتشار این پروتکل، انتظار می‌رود که شبکه کاردانو بهبود قابل توجهی را در کارایی و ظرفیت تجربه کند و به نیازهای رو به رشد این اکوسیستم پاسخ دهد.

تیم توسعه دهنده بر این باور که آن می تواند! با سرعت بالا و به شکلی کارآمد یک گره کامل را در کاردانو راه‌اندازی کند. همگام‌سازی سنتی گره‌های کاردانو زمان‌بر بوده و به نرم‌افزارها و پیشنیازهای ذخیره‌سازی خاصی نیاز دارد. با این حال، این راه‌حل با ارائه رویکردی ترکیبی، مزایای اجرای یک گره کامل را به آسانی اجرای یک کلاینت سبک که از API‌های شخص ثالث قابل اعتماد استفاده می‌کند. به توسعه‌دهندگان ارائه خواهد داد.

بخش ها

معماری Mithril از سه بخش اصلی تشکیل می شود:

اگریگیتور (Aggregator)، امضاکننده و کلاینت. امضاکننده Mithril به طور شفاف بر روی گره‌های کاردانو فعالیت می‌کند. و نقشی حیاتی در تولید جفت کلیدها و امضای اسنپ شات‌های وضعیت بلاک چین دارد.

سپس این اسنپ شات‌ها به‌ صورت پیوسته توسط اگریگیتورهای بدون نیاز به اعتماد (Trustless) پروتکل Mithril هماهنگ و ترکیب خواهد شد. و به قابلیت چندامضایی Mithril تبدیل می‌شوند. امضاهای تجمیع شده، گواهی‌نامه‌های مربوطه را ایجاد کرده. و اسنپ شات کامل پایگاه داده کاردانو را ذخیره کرده. و از صحت و در دسترس بودن داده‌ها اطمینان حاصل می‌کنند.

توسعه پروتکل Mithril با انتشار یک مقاله تحقیقاتی توسط پژوهشگران IOG در سال ۲۰۲۱ آغاز گردید. سپس در ماه آگوست ۲۰۲۲، یک اثبات مفهومی از آن به‌ عنوان نمونه اولیه منتشر شد. و پس از آن استخرهای استیکینگ داوطلبانه (SPO) از این پروتکل پشتیبانی کردند.

کاردانو در مرحله Basho قرار دارد که هدف اصلی آن بهبود عملکرد و قابلیت مقیاس‌پذیری است.

با وجود اینکه کاردانو همچنان غیرمتمرکز است. و هزاران استخر استکینگ داوطلبانه امنیت مورد نیاز آن را فراهم می‌کنند. که توسط Mithril تقویت خواهند شد. اما این پلتفرم قصد دارد قابلیت‌های مقیاس‌پذیری در سطح سازمانی و با تقاضای بالا را برای برنامه های غیر متمرکز(dapps) خود فراهم کند. در حال حاضر، کاردانو قادر به پردازش ۲۵۰ تراکنش در هر ثانیه است.

کاردانو برای بهبود قابلیت‌های مقیاس‌پذیری، Hydra را در دست توسعه دارد. Hydra یک راه‌حل مقیاس‌پذیری لایه دوم محسوب می‌شود که از کانال‌های یکنواخت استفاده می‌کند. و با تمرکز بر روی زنجیره‌های کناری (ساید چین) توجه زیادی را به خود جلب کرده است. IOG پروتکل Vasil را نیز پیاده‌سازی کرده که در آن، خطوط انتشار با یکدیگر یکپارچه شده‌اند.

 منبع:

crypto.news

#کاردانو # تیم توسعه‌دهنده کاردانو بروزرسانی جدید را Mithril معرفی کرد!

سلب مسئولیت: محتوای کاردانو برای همه دارای ماهیت اطلاعاتی است و نباید به عنوان توصیه سرمایه گذاری تفسیر شود. تجارت، خرید یا فروش ارزهای رمزنگاری شده باید یک سرمایه گذاری با ریسک بالا در نظر گرفته شود و به هر خواننده توصیه می شود قبل از هر تصمیمی تحقیق کند

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *