Genius Yield ابزار پلوتوس اش یعنی “اطلس” را در دسترس جامعه قرار داد.

جنیوس ییلد ، پلتفرم همه‌کاره دفی که یک بهینه‌ساز بازده مبتنی بر هوش مصنوعی را با یک دکس نقدینگی متمرکز ترکیب می‌کند، هیجان‌زده است تا انتشار و منبع باز اطلس را اعلام کند . باطن برنامه کاربردی پلوتوس (PAB) در هسکل. اطلس یک ابزار بدون زنجیره و باطن است که به دی اپ ها اجازه می دهد تا با بلاک چین کاردانو ارتباط برقرار کند و قراردادهای هوشمند پلوتوس را اجرا کند. توسعه اطلس نقطه عطفی در گسترش دی اپ های کاردانو …
اطلس جنیوس ییلد یا PAB منبع بازاست و برای هر ساختمان توسعه دهنده در کاردانو در دسترس است. یک پاب با کیفیت بالا با کاهش چشمگیر منابعی که توسعه دهندگان جدید برای ایجاد دی اپ ها نیاز دارند، نوآوری و پذیرش توسعه دهندگان در کاردانو را افزایش می دهد.

ماروین برتین، CSO در جنیوس ییلد

در حالی که توسعه اطلس نقطه عطفی دیگر در سفر ما برای انتشار پلتفرم جنیوس ییلد است. ما اعتقاد داریم! که همه با سرعت بخشیدن به ایجاد و راه اندازی دی اپ هایی با کیفیت بالا در کاردانو از آن سودمند خواهند شد.
من در مورد خبر انتشار اطلس هیجان زده ام. طبق بهترین دانش ما! در حال حاضر کاملترین چارچوب پلوتوس ساخته شده توسط جامعه می باشد. که برای نشان دادن تعهد و حمایت خود از جامعه کاردانو! تصمیم گرفتیم آن را منبع باز کنیم! همه ما سازنده اکوسیستم کاردانو هستیم و تنها با هم رشد خواهیم کرد.

اگرچه قابلیت قرارداد هوشمند از سپتامبر 2021 در کاردانو در دسترس همه می باشد! ساخت دی اپ ها یک کار سخت می باشد! زیرا اکوسیستم توسعه دهندگان هنوز در حال بلوغ است.

چرا؟ اطلاعات بیشتر در مورد پلوتوس

پلوتوس، زبان قرارداد هوشمند بومی برای کاردانو! یک زبان کامل تورینگ است که در هاسکل نوشته شد. Haskell یک زبان برنامه نویسی همه منظوره و کاملا کاربردی است. زبان‌های کاربردی مانند هاسکل به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهند که کد امن‌تر و دقیق‌تری ایجاد کنند که از نظر ریاضی قابل تأیید باشد و با اطمینان بالا از اینکه کد طبق برنامه کار می‌کند، کار می‌کند. هاسکل برای چندین دهه به دلیل استحکام و درستی خود مشهور است و توسط شرکت هایی مانند مایکروسافت، متا و استاندارد چارترد استفاده می شود. با این حال، تعداد توسعه‌دهندگانی که از آن استفاده می‌کنند در مقایسه با میلیون‌ها توسعه‌دهنده که از زبان‌های برنامه‌نویسی ضروری مانند جاوا اسکریپت، جاوا، پایتون یا C++ استفاده می‌کنند، کمرنگ است.
امروزه، کمبود توسعه دهندگان باتجربه هاسکل وجود دارد! که می توانند دی اپ ها با کیفیت بالا مانند صرافی های غیرمتمرکز (DEX)، برنامه های وام دهی/قرض گرفتن یا استیبل کوین ها را روی کاردانو بسازند. برای افزایش تعداد توسعه دهندگان آگاه پلوتوس! توسعه دهندگان باتجربه هاسکل! مانند مدیر ارشد فناوری جنیوس ییلد، دکتر لارس برونجس ، که کد پلوتوس را برای DEX نقدینگی متمرکز جنیوس ییلد و لانچ پد جنیوس ایکس نوشت. به هزاران دولوپر آموزش داد. که چگونه در پلوتوس کد بنویسند. از طریق برنامه Plutus Pioneer IOG.

بیشتر

زبان‌های برنامه‌نویسی محبوب معمولاً مجموعه‌ای از ابزارها یا بسته‌های توسعه‌دهنده دارند که دارای کتابخانه‌ها و چارچوب‌هایی هستند که فرآیند ایجاد برنامه‌ها را برای توسعه‌دهندگان تسهیل می‌کند. با این حال، پلوتوس که یک زبان قرارداد هوشمند بومی جدید برای کاردانو است، این ابزارها را نداشت. فقدان این ابزارها توسعه دی اپ های پیچیده را برای اکوسیستم کاردانو کند کرده بود. زیرا توسعه دهندگان مجبور بودند زیرساخت های خود را برای توسعه دی اپ ها ایجاد کنند.
اطلس یک چارچوب دی اپ هاسکل برای قراردادهای هوشمند پلوتوس است. این به توسعه دهندگان کاردانو اجازه می دهد تا تراکنش ها را ایجاد کنند، با اسکریپت ها تعامل داشته باشند و با بلاک چین ارتباط برقرار کنند.

پشتیبانی از توسعه دهندگان کاردانو

ماموریت منحصر به فرد جنیوس ییلد “باز کردن قفل دفی برای همه” است. به عنوان بخشی از این ماموریت، دکتر دکتر لارس برونجس ، مدیر ارشد علمی جنیوس ییلد، ماروین برتین ، Well-Typed ، MLabs و Plank در ایجاد اطلسی که منبع باز برای عموم خواهد بود، همکاری کردند.

چیزی که PAB جنیوس ییلد ،اطلس، می تواند انجام دهد:

. ساختمان معاملات
. تعادل تراکنش (الگوریتم انتخاب سکه)
. ویژگی های اسکریپت ورژن دو واسیل (ورودی های مرجع، داده های درون خطی، اسکریپت های مرجع، خروجی وثیقه صریح)
. آگنوستیک ارائه دهنده داده ( Maestro ، db-sync، گره محلی)

همچنین آنها خاطر نشان کردند:

PAB جنیوس ییلد در حال حاضر به نفع جامعه است. توکن جهانی موبایل که اولین شبکه تلفن همراه ساخته شده! بر روی بلاک چین کاردانو را ایجاد می کند. از PAB جنیوس ییلد برای فناوری خود استفاده می کند. ما معتقدیم منبع باز PAB ما نه تنها به نفع جامعه فعلی کاردانو و توسعه دهندگان dApp است، بلکه پذیرش کاردانو توسط افراد و توسعه دهندگان بیشتری را افزایش می دهد.

نیازها

صفحه وب و مستندات اطلس:

https://atlas-app.io

چارچوب منبع باز اطلس:

https://github.com/geniusyield/atlas

پشتیبانی اطلس:

https://cardano.stackexchange.com/questions/tagged/atlas

درباره جنیوس ییلد


جلیوس ییلد پلتفرم دفی یکپارچه است که یک بهینه ساز بازده مبتنی بر هوش مصنوعی را با یک دکس نقدینگی متمرکز ترکیب می کند. راه‌حل‌های ما کاربردی و آسان برای استفاده هستند و به شرکت‌کنندگان این امکان را می‌دهند که از مزایای دفی در یک محیط کاهش‌یافته مبتنی بر امنیت، شفافیت و اتوماسیون بهره ببرند.

ارتباط

وب سایت | تلگرام | دیسکورد | مدیوم | توییتر | رددیت | یوتیوب | اینستاگرام |

منبع:

https://geniusyield.medium.com/genius-yield-open-sources-atlas-its-plutus-application-backend-tool-for-the-cardano-community-f5eefb163a9c

#کاردانو # توسعه اطلس نقطه عطفی در گسترش دی اپ های کاردانو

سلب مسئولیت: محتوای کاردانو برای همه دارای ماهیت اطلاعاتی است و نباید به عنوان توصیه سرمایه گذاری تفسیر شود. تجارت، خرید یا فروش ارزهای رمزنگاری شده باید یک سرمایه گذاری با ریسک بالا در نظر گرفته شود و به هر خواننده توصیه می شود قبل از هر تصمیمی تحقیق کند

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *